Foto Galeri WebTV

16 Ağustos 2019 Cuma  10:43
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını huzurlu geçirdi. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri tarafından bayram öncesi ve bayram süresince alın
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

4 ilin geçiş güzergâhında bulunan Korkuteli’nde günde ortalama binden fazla araç geçiş yaparken bu sayı 5 günlük Kurban Bayramı süresince üç kat arttı. Artışın aksine kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla neredeyse yok denecek kadar düşüş oldu. 5 günde ilçede trafik kazası meydana gelmedi. Öte yandan vatandaşlar huzurlu bir bayram geçirmenin mutluluğu yaşadı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, 5 günlük tatilde 24 saat uygulama yaparak Bayram tatili süresince Karayolları sorumluluk bölgelerinde sorunsuz bir bayram geçirilmesi için çalıştılar.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkileri,  sorumluluk bölgesinde ek tedbirler alındığını ve sürücülerin sürekli olarak uyarıldığını belirterek, Korkuteli- Antalya, Korkuteli-Denizli, Korkuteli Muğla, Korkuteli-Burdur güzergâhlarında trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptıklarını, Kurban bayramında trafik yoğunluğu açısında önemli ilçeler arasında bulunan Korkuteli’nde özellikle bayram arifesi ve bayram tatili sonrasında normal trafik akışının en az iki kat artığını bunun mutlaka ek önlemlerin alındığını söylediler.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkileri, “Bayram öncesi ve sonrasında ek tedbirler alarak vatandaşların rahat seyahat etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Yol güzergâhlarındaki ekiplerimize takviye yaparak trafik akışının aksamamasını sağlamaya çalışıyoruz, bu arada ekiplerimizin başında bulunan amirlerimiz sürücüleri sürekli uyarıyorlar, ayrıca bayram tatilinde yola çıkan sürücü sayısı günlere bölündüğü için yoğunluk tehlikeli boyutlara ulaşmadı, bu nedenle de kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla büyük oranda düşüş yaşandı” dediler.

Bayram boyunca asayiş konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten yetkililer, arife günü ve bayram günlerinde polislerin ve Jandarmanın güvenlik önlemlerini arttırdığını, Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirdiklerini, Bayramı huzurlu bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Ekiplerimizin yaptıkları çalışmalar ile ilçede her hangi bir nahoş olay meydana gelmediğini, Korkutelili vatandaşlar yine bu bayramı da huzurlu geçirdiler. Çalışmalarımız bu yönde devam edecek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya devam edeceğiz”  diye konuştular.

 

 

EK ÖNLEMLER ALINMIŞTI

Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, sorumluluk bölgesinde ek tedbirler alındığını ve sürücülerin sürekli olarak uyarıldığını belirterek, Korkuteli- Antalya, Korkuteli-Denizli, Korkuteli Muğla, Korkuteli-Burdur güzergâhlarında trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptıklarını da bildirdi. Yetkililer, Kurban bayramında trafik yoğunluğu açısında önemli ilçeler arasında bulunan Korkuteli’nde özellikle bayram arifesi ve bayram tatili sonrasında normal trafik akışının en az iki kat artığını bunun mutlaka ek önlemlerin aldığını söylediler.

 

YAYA DEVRİYELERİ GÖREV BAŞINDA

Bayram boyunca asayiş konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten Emniyet Müdürlüğü, arife günü ve bayram günlerinde polislerin güvenlik önlemlerini arttırdığı, ilçe merkezinde günlük olarak uygulama ve yaya devriye ekiplerinin de görev başında olduğunu, Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirdiklerini, Bayramı huzurlu bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Ekiplerimizin yaptıkları çalışmalar ile ilçede her hangi bir nahoş olay meydana gelmedi. Korkutelili vatandaşlar yine bu bayramı da huzurlu geçirdiler. Çalışmalarımız bu yönde devam edecek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya devam edeceğiz. Korkuteli halkının duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum”  diye konuştular.

 

 
 

 

 

 

Mal Müdürlüğü’nden Emekli Olan Muhasebe Şefi İçin
Korkuteli Mal Müdürlüğü’nden emekliye ayrılan Muhasebe şefi Saim Yardımcı için M...
21.09.2019 (0)
Okul Servisi Sürücülerine Seminer
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik tim komutanlığı,...
20.09.2019 (0)
Kaymakam Çimşit’ten Anlamlı Ziyaret
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, geçtiğimiz günlerde ayağında çatlak oluşan ve G...
20.09.2019 (0)
Kaymakam Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziy
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Belediye Başkanı Ömer Çimşit ve mis...
19.09.2019 (0)
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Aşure Etkinliği
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü İlçede ikinci kez organize yaparak, spon...
19.09.2019 (0)
Gaziler Günü Kutlanacak
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, 19 Eylül 1921’de ‘Mareşal’ rütbesi ile ‘Gaz...
19.09.2019 (0)
İlköğretim Haftası Kutlandı
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı, Şehitlik anıtında düzenlenen etkinlikler kapsamın...
19.09.2019 (0)
Acil Zam Bekliyorlar
Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Toplu sözleşme süreci beklent...
18.09.2019 (0)
Havadan Trafik Denetimi
Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerince yapılan hava destekli trafik d...
18.09.2019 (0)
Siyaset Ve İş Adamlarını Buluşturan Düğün
İlçe esnaflarından Akdeniz Sıhhi Tesisatın Sahibi İbrahim Şevik’in oğlu Oğuzhan ...
16.09.2019 (0)