Foto Galeri WebTV

22 Ağustos 2019 Perşembe  09:54
Umut Rehabilitasyon Fizyoterapiyle Umut Saçıyor
Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ilçenin takdirini kazanmaya devam ediyor. İlçeye kurulduğundan buyana halkın takdirini kazanan Özel Umut Rehabilitasyon merkezi, özel servislerle ö
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ilçenin takdirini kazanmaya devam ediyor. Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi kurucu Müdürü Bayram Serik, “Korkuteli’nde 14 yıldır Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzda alanlarında deneyimli ve dinamik, 4 kişiden oluşan bir fizyoterapi ekibi bulunmaktadır. Bu ekip çağı yakalayabilmek, en güncel fizyoterapi yaklaşımlarına kendilerini adapte edebilmek adına sürekli seminer ve kongrelere katılmaktadır. Kurumumuzdaki fizyoterapistler, seminer ve kongrelerden edindikleri bilgi birikim ve deneyimlerini lisans eğitimi süreçlerince gördükleri teorik bilgilerle birleştirip öğrencilerimize en iyi rehabilitasyonu vermeye çalışmaktadırlar.

Kurumumuzda Avrupa Standartları'na uygun 2 adet Fizyoterapi ve 1 adet Duyu Bütünleme olmak üzere toplamda 3 adet fizyoterapi ve rehabilitasyon alanına ayrılmış salon bulunmaktadır. Bedensel engelli öğrencilerin özel gereksinimlerince dizayn edilmiş olan bu salonlarda engelli bireyler için yararlı olabilecek her türlü ekipman ve materyal bulunmaktadır. Kurumumuza en son kazandırmış olduğumuz cihazlardan birisi ise son teknoloji Hippoterapi Stimülatör (elektronik at terapisi) cihazıdır. At biniciliğinin uzun süreli bilinen ve kanıtlanmış faydalarından esinlenerek 3 boyutlu binicilik hareketleri ile tasarlanan at binme stimülatör cihazının, gerçek bir atın koşma biçimini taklit ederek zihinsel, bedensel veya duyusal bozukluğu olan öğrencilerde fonksiyonel açıdan iyileşme ve gelişme sağladığı görülmüştür.

Alanında deneyimli 4  fizyoterapistimiz  tarafından yapılan uygulamalar tüm Korkuteli’ndeki bedensel engelli ve RAM (rehberlik araştırma merkezi) raporu olan  bireylere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Fizyoterapi ekibimizin misyonu; egzersiz tedavisi ve psikososyal rehabilitasyon ile bedensel engelli bireylerin hayatlarına dokunarak onların yaşam kalitelerini üst seviyeye çıkarmak ve onlara yaşam boyu destek sağlamaktır.

Fizyoterapi ekibimizin vizyonu; İçinde bulunduğumuz uzay çağında bedensel engelli bireyler için gerekli olan bilgi birikimi , ekipman ve materyallere eksiksiz olarak ulaşmak ve fizyoterapi adına daha iyi bir rehabilitasyon hizmeti vermektir” dedi.

 

 

 
 

 

 

 

Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek için Anne Sütü
1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftasında Anne Sütünün önemini vurgulamak amacıyla Korku...
07.10.2019 (0)
Besin Zehirlenmesi Şüphesi: 62 Öğrenci Hastaneye B
Korkuteli Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Kuran Kursunda kalan 62 öğrenci, besin ...
24.08.2019 (0)
Umut Rehabilitasyon Fizyoterapiyle Umut Saçıyor
Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ilçenin takdirini kazanmaya...
22.08.2019 (0)
Dahiliye Uzmanı Yazıcı, Göreve Başladı
Elmalı Devlet Hastanesinden Korkuteli Devlet Hastanesine ataması yapılan Dahiliy...
27.07.2019 (0)
Büyükşehir’den Midye Operasyonu
Merdiven Altı Üretilen 1860 Kg Midyeye El Konuldu ...
12.07.2019 (0)
Kan Bağışı Başladı
Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge kan Merkezi, “Kan Bağışı” kampanyası çerçeves...
09.07.2019 (0)
Çöp Konteynırları Yıkanarak Dezenfekte Ediliyor
Korkuteli Belediyesi tarafından kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların ol...
08.07.2019 (0)
Kanser Taramalarında Antalya, Türkiye Birincisi Ol
Antalya’da yaşayan 30-65 Yaş arası kadınlarda Serviks Kanseri Tarama Programı ka...
06.07.2019 (0)
İkinci Radyoloji Uzmanı Atandı
Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Korkuteli Devlet Hastanesine ataması yapılan...
25.06.2019 (0)
Omurgana Dikkat Et, Skolyozu Fark Et!
Gelişim Çağındaki Çocukları Tehdit Ediyor ...
18.06.2019 (0)