Foto Galeri WebTV

19 Eylül 2019 Perşembe  16:32
İlköğretim Haftası Kutlandı
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı, Şehitlik anıtında düzenlenen etkinlikler kapsamında kutlandı. Millî Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, “Korkuteli eğitim ailesine yeni eğitim ve öğretim yılında başarılı çalışm
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ           

Yeni eğitim öğretim yılı ilk olarak Korkuteli Şehitlik anıtına Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız’ın çelenk koymasıyla başladı.

Çelenk koyma törenine Millî Eğitim müdürü İsmet Yıldız, Protokol üyeleri, hayırseverler ve öğrenciler katıldı.

Çelenk töreni ardından yeni Eğitim Öğretim yılı kutlama programı Zeynep-Mustafa Kemer

Ortaokulunda devam etti.

Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulunda gerçekleşen Törene Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bedir,

Protokol üyeleri ve öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, “09 Eylül 2019 tarihi itibariyle başlamış olan yeni eğitim ve öğretim yılının hepinize hayırlı olmasını dilerim. Yeni Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, sizleri kutluyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2019–2020 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir.

Bu noktada “İnsan olma, millet olma davası” olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır.   

Başöğretmen Atatürk’ün “Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” diye Hitap ettiği değerli Meslektaşlarım Atatürk’ün bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Kuşak çatışmaları yaşanırken anne çocuk, dede torun arasında; biz çocukları gençleri anlamak sıkı bir iletişim kurmak ve onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak 2019–2020 eğitim-öğretim yılını hep birlikte  başarıyla  tamamlayacağımız noktasında sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Korkuteli eğitim ailesine yeni eğitim ve öğretim yılında başarılı çalışmalar dilerken, eğitim kalitesinin ve başarının arttırılması için çaba gösteren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, tüm yönetici, öğretmen, anne, baba ve sevgili öğrencilerimizi  saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Yeni öğretim yılı hepimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu. Okul öğrencileri tarafından hazırlanan Halk oyunu gösterisi büyük beğeni topladı.

Tören sonrası Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulu tarafından hazırlanan resim sergisi gezildi.

 
 

 

 

 

Anaokulu Öğrencileri İtfaiyede
Özel Antalya Bahar çiçekleri Anaokulu öğrencileri, Antalya Büyükşehir Belediyesi...
14.10.2019 (0)
Korkuteli Belediye Proje Danışmanı Faruk Karaçay
Korkuteli Belediyesi, Proje danışmanlığına Faruk Karaçay ile çalışmaya başladı. ...
11.10.2019 (0)
Pansiyonlar Denetleniyor
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki 6 öğrenci pansiyonun denetimine başladı.10...
09.10.2019 (0)
Mezarlıklar Bakımda
Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Hizmet Birimi, İlçe merkezi ve mahallele...
03.10.2019 (0)
Okullarda Özel Güvenlikler Göreve Başladı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri bakanlıkları arasında okull...
03.10.2019 (0)
‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ Etkinliği
2019 yılının yaya güvenliği yılı ilan edilmesi ile birlikte tüm yurtta olduğu gi...
03.10.2019 (0)
Kadın Doğum Uzmanı Betül Akgün Aktaş Göreve Başlad
Korkuteli Devlet Hastanesine atanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. B...
03.10.2019 (0)
Kaymakam Çimşit, Yaşlıları Unutmadı
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, 1 Ekim Yaşlılar Günü münasebeti ile ilçenin en ...
02.10.2019 (0)
Büyükşehir’den Gökce’ye yeni görev
Büyükşehir Belediyesi’nin yan şirketlerinden Ekdağ’a yönetim kurulu başkanı yapı...
02.10.2019 (0)
Sinema tırı 9 Ekim’de Ulucak’ta
Altın Portakal Film Tırı ile Antalya’nın 19 ilçesinde 27 Eylül-18 Ekim 2019 tari...
02.10.2019 (0)