Foto Galeri WebTV

11 Ekim 2019 Cuma  09:50
Yapılmışev, Barış Pınarı İle Zulüm Sona Erecek
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatını önemini ve gerekliliğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.
 Paylaş
QR Kodu
 

GÜLÜZAR KÜÇÜKKESKİN

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatını önemini ve gerekliliğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.

MHP İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev yaptığı açıklamada şunları söyledi “Barış Pınarı Harekâtı; gerek bütün vatandaşlarımızın,  gerek Türkiye’de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizin selamet, huzur ve sükûnu, gerekse başta Arap Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin hürriyet, esenlik ve güvenliğinin temini açısından büyük önem arz etmektedir.”

 

Barış Pınarı ile zulüm sona erecek

Barış Pınarı hareketinin terör örgütlerinin zulmüne son verme amacı taşıdığını belirten Yapılmışev sözlerine şu şekilde devam etti “Harekât; Türkiye topraklarında PKK, Suriye’de PYD ve türevleri olarak faaliyet gösterip emperyalist odakların çıkarlarını temsil eden bölücü terör örgütünün tasallut ve zulmüne son vermeyi hedeflemektedir.”

 

Hareket sınır güvenliğimiz için meşrudur

MHP olarak hükümetin yanında olduklarının altınıda çizen Yapılmışev “Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekâtı’nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın R. Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız” dedi. MHP İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev basın açıklamasının devamında MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin de açıklamasına değinerek şunları söyledi “Liderimiz genel başkanımız dr. Devlet Bahçeli’nin de vurgu yaptığı gibi Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. Türk milleti ihmal ve inkarı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasındadır. Barış Pınarı Harekatı’yla Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin kara sınırlarına paralel olacak şekilde hem güvenli bölge tesis edilecek hem de bölgeye huzur, sükunet ve istikrar yerleşmiş olacaktır."

 

Dualarımız şanlı ordumuz için

Yapılmışev “Bu vesileyle belirtmek isteriz ki teşkilatımız mensuplarının ve camiamızın, Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK-PYD militanlarıyla bin yıllık kardeşlik hukukumuzun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşlarımız arasındaki hayati farkı titizlikle gözeteceklerinden asla şüphemiz yoktur. Korkuteli MHP teşkilatı olarak da kutlu bir seferde olan Gazi Ordumuza destek olacağız. Ömer Başkanın başlatmış olduğu askerlerimize büyük moral olacak meyve yardım çağrısına canı gönülden katıldığımızı belirtir. Tüm vatandaşlarımızın da bu çağrıya destek olmalarını bekliyoruz. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir.” diyerek açıklamasına son verdi.  

 

 

 
 

 

 

 

Toplam Çözüm Ekibi Beğiş Mahallesinde
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından başlatılan “Toplam Çözüm Ekibi”...
01.11.2019 (0)
Cumhuriyet Kutlamaları Başladı
Korkuteli’nde Cumhuriyetin 96.yıl dönümü kutlamaları başladı. 29 Ekim Cumhuriyet...
29.10.2019 (0)
Kaymakam Çimşit, “Var gücümüzle çalışarak
Kaymakam Çimşit, “Var gücümüzle çalışarak Cumhuriyetimizi sonsuza kadar payidar ...
29.10.2019 (0)
Cumhuriyet Bayramı, Törenlerle Kutlanacak
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm ülke genelinde olduğu gibi Korkuteli’nde de bugün...
29.10.2019 (0)
Başkan Sarıcalar’dan ‘Cumhuriyet Bayramı’ mesajı
Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyl...
29.10.2019 (0)
Sancaktar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dola...
29.10.2019 (0)
Ülkü Ocakları İl Başkanı Yeşildal, Başkan İşlek’i
Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Ünsal Yılmaz Yeşildal ve İl yönetimi Korkuteli ...
25.10.2019 (0)
Başkan İşlek’ten Parkomat Açıklaması
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Büyükşehir belediyesi ile yapılan ...
25.10.2019 (0)
Toplam Çözüm Ekibi Mamatlar Mahallesinde
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından başlatılan “Toplam Çözüm Ekibi”...
23.10.2019 (0)
Belde Belediyeler Tekrar Hizmete Açıldı
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Seçim zamanımızda söz verdiği ve p...
23.10.2019 (0)