Foto Galeri WebTV

16 Ağustos 2019 Cuma  10:43
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını huzurlu geçirdi. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri tarafından bayram öncesi ve bayram süresince alın
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

4 ilin geçiş güzergâhında bulunan Korkuteli’nde günde ortalama binden fazla araç geçiş yaparken bu sayı 5 günlük Kurban Bayramı süresince üç kat arttı. Artışın aksine kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla neredeyse yok denecek kadar düşüş oldu. 5 günde ilçede trafik kazası meydana gelmedi. Öte yandan vatandaşlar huzurlu bir bayram geçirmenin mutluluğu yaşadı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, 5 günlük tatilde 24 saat uygulama yaparak Bayram tatili süresince Karayolları sorumluluk bölgelerinde sorunsuz bir bayram geçirilmesi için çalıştılar.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkileri,  sorumluluk bölgesinde ek tedbirler alındığını ve sürücülerin sürekli olarak uyarıldığını belirterek, Korkuteli- Antalya, Korkuteli-Denizli, Korkuteli Muğla, Korkuteli-Burdur güzergâhlarında trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptıklarını, Kurban bayramında trafik yoğunluğu açısında önemli ilçeler arasında bulunan Korkuteli’nde özellikle bayram arifesi ve bayram tatili sonrasında normal trafik akışının en az iki kat artığını bunun mutlaka ek önlemlerin alındığını söylediler.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkileri, “Bayram öncesi ve sonrasında ek tedbirler alarak vatandaşların rahat seyahat etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Yol güzergâhlarındaki ekiplerimize takviye yaparak trafik akışının aksamamasını sağlamaya çalışıyoruz, bu arada ekiplerimizin başında bulunan amirlerimiz sürücüleri sürekli uyarıyorlar, ayrıca bayram tatilinde yola çıkan sürücü sayısı günlere bölündüğü için yoğunluk tehlikeli boyutlara ulaşmadı, bu nedenle de kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla büyük oranda düşüş yaşandı” dediler.

Bayram boyunca asayiş konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten yetkililer, arife günü ve bayram günlerinde polislerin ve Jandarmanın güvenlik önlemlerini arttırdığını, Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirdiklerini, Bayramı huzurlu bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Ekiplerimizin yaptıkları çalışmalar ile ilçede her hangi bir nahoş olay meydana gelmediğini, Korkutelili vatandaşlar yine bu bayramı da huzurlu geçirdiler. Çalışmalarımız bu yönde devam edecek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya devam edeceğiz”  diye konuştular.

 

 

EK ÖNLEMLER ALINMIŞTI

Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, sorumluluk bölgesinde ek tedbirler alındığını ve sürücülerin sürekli olarak uyarıldığını belirterek, Korkuteli- Antalya, Korkuteli-Denizli, Korkuteli Muğla, Korkuteli-Burdur güzergâhlarında trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptıklarını da bildirdi. Yetkililer, Kurban bayramında trafik yoğunluğu açısında önemli ilçeler arasında bulunan Korkuteli’nde özellikle bayram arifesi ve bayram tatili sonrasında normal trafik akışının en az iki kat artığını bunun mutlaka ek önlemlerin aldığını söylediler.

 

YAYA DEVRİYELERİ GÖREV BAŞINDA

Bayram boyunca asayiş konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten Emniyet Müdürlüğü, arife günü ve bayram günlerinde polislerin güvenlik önlemlerini arttırdığı, ilçe merkezinde günlük olarak uygulama ve yaya devriye ekiplerinin de görev başında olduğunu, Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirdiklerini, Bayramı huzurlu bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Ekiplerimizin yaptıkları çalışmalar ile ilçede her hangi bir nahoş olay meydana gelmedi. Korkutelili vatandaşlar yine bu bayramı da huzurlu geçirdiler. Çalışmalarımız bu yönde devam edecek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya devam edeceğiz. Korkuteli halkının duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum”  diye konuştular.

 

 
 

 

 

 

112 Acil Çağrı Merkezi Tanıtımı Okullarda Devam Et
Antalya Valiliğince il merkezi ve tüm ilçelerde ‘Acil Durumda Tek Numara’ slogan...
22.02.2020 (0)
Çiftçilerle, 2020 Yılı TARSİM Bilgilendirme Toplan
Korkuteli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Tarsim bölge müdürlüğü tarafından 20...
21.02.2020 (0)
Trafik Dedektifleri Projesi
“Trafik Dedektifleri Projesi” ile Çocuklara Eğitim Verildi ...
21.02.2020 (0)
Üreticiden İtiraf: Karyağdı Armudunun Tadını Bozdu
Korkuteli’nde coğrafi işaretli üretimi yapılan ‘karyağdı armudu’, bu yıl yüzde 2...
19.02.2020 (0)
Jandarma’dan Hırsızlık Ve Telefon Dolandırıcılığı
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri Kırkpınar ve Sülekler...
19.02.2020 (0)
Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız
İdlib’e Destek İçin “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” İnsani Yardım Kampanyası ...
31.01.2020 (0)
Kaymakam Çimşit, Gazetecilerle Buluştu
Korkuteli ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle...
11.01.2020 (0)
İnce’den Gazetemize Ziyaret
Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür yardımcısı Ayşenur Altınok İnce, ...
11.01.2020 (0)
Kaymakam Çimşit’ten Pehlivanlara Tatlı İkramı
Korkuteli Cengiz Elbeye Güreş Eğitim Merkezde antrenman yapan güreşçileri ziyare...
8.01.2020 (0)
Çiftçi Eğitim Toplantısı Çomaklı’da Gerçekleşti
Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM)’in koordinatörlüğünde ve Antal...
8.01.2020 (0)