Foto Galeri WebTV

5 Eylül 2019 Perşembe  11:01
İşlek, “Esnafa 10 Milyona Yakın Borcumuz Var”
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Meclis toplantısında meclis gündeminde yer alan 18 adet taşınmazın 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine Göre Açık Arttırma İhale Usulü İle Sat
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

 Korkuteli Belediye meclisi gündeminde yer alan, Belediyemizce yapılacak olan bazı projeler için ekte sunulan 18 adet taşınmazın 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine Göre Açık Arttırma İhale Usulü İle Satışı düşünülmektedir. 5393 Sayılı Kanunun 18. Maddesinin (e) fıkrasına istinaden, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 29/08/2019 tarih ve 239 sayılı yazısı, komisyon üyelerinin görüşleri sonrası oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyeleri satışı konusunda Beeldiey Başkanına yetki verdi.

Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Ben bu satışları getirmeyecektim arkadaşlar. Biz zaten Meclisin verdiği kararla, projelerimizle ilgili borçlanma yetkisini verdiniz. Buradaki acili yetimizin sebebi, Korkuteli esnafımıza 9,5 milyon lira borcumuz var. Bu borç, Türkiye geneli için söylüyorum; seçime girmeden önce, her partinin her Belediye Başkanı, hizmet etmek adına mal alır. Açık hesap, doğrudan temin, pazarlık usulü alır, bir şeyler yapar. Burayı tartışmıyorum bile, çok doğaldır. Fakat o esnaf çalıştığı belediye ile çalışmaya devam edebilmek için, 3 ay para almadan bekler. Seçimden önce. Yeni gelen belediye Başkanları da, Belediye de alacak borç dengesini görmek için 3-4 ayda o bekler, ödeme yapamaz.

Belediyeler 7 ay esnafa para ödemezler. Ama 7 ay sonra Esnafın artık takati kalmaz, Belediyenin üstüne gelmeye başlar. Ben de şu anda, sanki kendi borcummuş gibi esnafa belediyenin borcunu ödeyememenin sıkıntısını yaşıyorum. İller Bankasından gelen paradan kalan 100-150 bin lira parayla bu 9,5 milyonluk bekleyen borcu ödeyemeyiz. Burada 18 adet yer satışından gelen bedellerin 9,5 milyon liralık kısmı tamamı esnafa gidecek. Esnafa olan borcumuzu ödemiş olacağız. Bu bir satayım mirasyedi değil. Çünkü, borçta bana miras, daha önceki Belediye Başkanlarının çıkarttığı arsalar da miras ve ben bu mirasın şu anda emanetçisiyim. Siz de bu emanetin nasıl kullanılacağı ile ilgili bizi yönlendiren Korkuteli belediye Meclisiniz. Bunu siyaset yapmak adına söylemedim. Tek derdim, esnaflarım biraz daha beklesinler, meclisimiz satış yetkisini verdi. Hemen satışa çıkıyoruz. Ekim ayı itibari ile satışlar yapıldığında, her bir satış sonrasında, en eski alacaklının gönderdiği faturadan  başlamak üzere tüm borçları ödeyeceğiz” dedi.

 

 
 

 

 

 

Ömer Başkan'dan Esnafa Büyük Müjde
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek son günlerde sıkıntılı günler geçir...
31.03.2020 (0)
Mecliste Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı Bu Güne Erte
Korkuteli Belediyesi’nin dün yapılması planlanan Mart ayı Olağanüstü Meclis Topl...
31.03.2020 (0)
Jandarma’dan “Huzur Güven” Uygulaması
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim komutanlığı ekipleri, ilç...
20.03.2020 (0)
Korkuteli Belediyesi CORONA Virüsüne Karşı Önlemle
Tüm dünyada etkisini gösteren ve geçtiğimiz haftadan itibaren ülkemizde de görül...
20.03.2020 (0)
‘Koronavirüs’ Tedbirleri Kapsamında Su Kesilmeyece
Antalya Büyükşehir Belediyesi Koranavirus (Covid_19) kapsamında , koronavirüs sa...
20.03.2020 (0)
Cuma Günü Ve Kandil Gecesi Camiler Kapalı Tutulaca
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamı...
20.03.2020 (0)
Sancaktar, 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, yayınladığı bir mesajla bütün s...
16.03.2020 (0)
Sancaktar’a Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürüyor
Geçtiğimiz günlerde 7’inci olağan kongrede başkan seçilen Ak Parti İlçe Başkanı ...
13.03.2020 (0)
Ak Gençlik, Kütüphaneye Kitap Yardımında Bulundu
Ak Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimi ve Yönetim Kurulu üye...
12.03.2020 (0)
MHP, Mahalle Temsilcileri İle Toplantı Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe teşkilatı, aylık olağan mahalle temsil...
12.03.2020 (0)