Foto Galeri WebTV

19 Eylül 2019 Perşembe  16:32
İlköğretim Haftası Kutlandı
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı, Şehitlik anıtında düzenlenen etkinlikler kapsamında kutlandı. Millî Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, “Korkuteli eğitim ailesine yeni eğitim ve öğretim yılında başarılı çalışm
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ           

Yeni eğitim öğretim yılı ilk olarak Korkuteli Şehitlik anıtına Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız’ın çelenk koymasıyla başladı.

Çelenk koyma törenine Millî Eğitim müdürü İsmet Yıldız, Protokol üyeleri, hayırseverler ve öğrenciler katıldı.

Çelenk töreni ardından yeni Eğitim Öğretim yılı kutlama programı Zeynep-Mustafa Kemer

Ortaokulunda devam etti.

Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulunda gerçekleşen Törene Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bedir,

Protokol üyeleri ve öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, “09 Eylül 2019 tarihi itibariyle başlamış olan yeni eğitim ve öğretim yılının hepinize hayırlı olmasını dilerim. Yeni Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, sizleri kutluyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2019–2020 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir.

Bu noktada “İnsan olma, millet olma davası” olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır.   

Başöğretmen Atatürk’ün “Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” diye Hitap ettiği değerli Meslektaşlarım Atatürk’ün bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Kuşak çatışmaları yaşanırken anne çocuk, dede torun arasında; biz çocukları gençleri anlamak sıkı bir iletişim kurmak ve onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak 2019–2020 eğitim-öğretim yılını hep birlikte  başarıyla  tamamlayacağımız noktasında sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Korkuteli eğitim ailesine yeni eğitim ve öğretim yılında başarılı çalışmalar dilerken, eğitim kalitesinin ve başarının arttırılması için çaba gösteren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, tüm yönetici, öğretmen, anne, baba ve sevgili öğrencilerimizi  saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Yeni öğretim yılı hepimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu. Okul öğrencileri tarafından hazırlanan Halk oyunu gösterisi büyük beğeni topladı.

Tören sonrası Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulu tarafından hazırlanan resim sergisi gezildi.

 
 

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN İLAÇLAMA
ABB Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı çalışanlarımızca ağaçların ilaçlanması yap...
17.06.2020 (0)
Siyez, Karakılçık, Akçalıbasan, Köse Buğdaylarının
Siyez, Karakılçık, Akçalıbasan, Köse Buğdaylarının Son Hasat Kontrollerini Yapıl...
11.06.2020 (0)
İMECİKLİLER DERNEĞİ VE BEYDOST’TAN 3 BİN RAKIMLI E
Korkuteli İmecikliler Sosyal-Kültürel-Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği ...
10.06.2020 (0)
Zabıtadan “Evde Kal” Mesajı
Korkuteli Belediyesi zabıta Müdürlüğü ekiplerince, yeni tip koronavirüs (Kovid-1...
31.03.2020 (0)
‘Bol bol kültür mantarı tüketelim’
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, uzmanların bu dö...
31.03.2020 (0)
Nisan Ayında Haftalığa Dönüyoruz
Basın İlan Kurumu'nun aldığı karar sonrasında Korkuteli’nde yayın yapan Korkutel...
31.03.2020 (0)
Aile İçi Ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ‘Aile İçi ve Kadına Şiddet Büro Amir...
16.03.2020 (0)
Korkuteli Yurt Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın 99’un
Korkuteli Yurt Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın 99’uncu Yılı Kutlandı ...
13.03.2020 (0)
Sağlık Müdürü Dirican’dan ‘Bilim Ve Teknoloji Haft
İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle bir açıklama yaparak...
13.03.2020 (0)
Eğitim Bir Sen’den Ek Ders Adaletsizliğine Dilekçe
Eğitim-Bir-Sen olarak, aylık karşılığı ders yükünün tüm öğretmenler için asgari ...
13.03.2020 (0)