Foto Galeri WebTV

20 Eylül 2019 Cuma  09:27
Okul Servisi Sürücülerine Seminer
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik tim komutanlığı, Bölge trafik istasyon amirliği ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, taşımalı eğitim nedeniyle öğrenci t
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Şube müdürü Murat Çelik başkanlığındaki İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik tim komutanlığı, Bölge trafik istasyon amirliği ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri,  2019-2020 Eğitim Öğretim yılında taşımalı eğitim nedeniyle öğrenci taşıyan okul servisi sürücülerine uyarılarda bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir içi Trafik Büro Amirliğinde görevli trafik polisi Mahmut Işık, Bölge Tarif Denetleme İstasyon Amirliğinde görevli polis memuru Tayfun Aslanpay ve İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik görevli Uzman Kıdemli Çavuş Nevzat Gürliyen, öğrenci taşıyan okul servisi sürücülerine uyarılarda bulundu.

Milli Eğitim Şube müdürü Murat Çelik “2019-2020 Eğitim Öğretim yılı başladı. İlçemize mahallelerden taşımalı olarak öğrencilerimiz geliyor. Araçlarda öğrencilerimiz dışında farklı kişiler olmayacak. Kanun ve yönetmelik bize ne diyorsa biz uygulamak zorundayız. Bu görevinizi tam ve layıkıyla yapmanızı istiyoruz. Taşıma başlı başına bir sektör işi. Taşımayı yaparken öğrencilerimizin rahat huzur içeresinde okula gidip gelmesi gerekiyor. Öğrencilerimiz koltuklarında rahat oturacaklar. Çocuklar şoförlerin hal ve hareketlerinden etkilenmektedir. Çocuklar teyp kasetine benzer. Büyüklerin konuştuklarını teyp gibi çeker. Bu sebeple şoförler kılık kıyafetiyle ve davranışlarıyla öğrencilere örnek olacak ve araçlarına sivil yolcu almayacaklar” dedi.

Servis şoförlerinin öğrencilere sahip çıkması gerektiğini belirten Çelik, “Geleceğimiz olan çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına mutlaka uyun. Araç durmadan kapıları açmayın. Takip mesafesine dikkat edin. Sizlerden tek isteğimiz eğitim döneminde öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde okullarına gidip gelmeleridir” dedi.

Sürücüleri kurallara uymaları konusunda da uyaran Çelik, Polis ve Jandarma ekiplerimiz sürekli kontrol yapacaklar. Öğrenciler sizleri örnek alıyor. Araç kullanırken çok dikkatli olmalısınız. İlk olarak servislere öğrencilerden başka kimsenin binmesine izin vermeyin. Araç muayenelerine önem verin. Bilinçli muayene yaptırın. Alkollü iken kesinlikle araç kullanmayın. Hız ihlallerine dikkat edin. Sürücü belgesiz ve belgesi yetersiz araca binmeyin. Taşıt kullanma sürelerine uyun. İhaleye hangi plakayla girdiyseniz, onunla taşımacılık yapın. Emniyet kemerinizi takın. Araç kullanırken, telefonla konuşmayın. Kötü alışkanlıklara dikkat edin ve kesinlikle sigara içmeyin” diye konuştu.

Son olarak, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çelik, Öğrenci servisi araç sürücülerine taşıma esnasında uyulması gereken davranışlar ve kurallar, Trafik kazalarının meydana geliş nedeni ve alınacak tedbirler, trafik kazalarında insan faktörü  ve ülkemizdeki trafik kazalarının nedenleri, okul taşıtı standartları konusunu bilgiler vererek, Yapılan kontrollerde, araçları işleten şahısların uyması gereken kuralların ve araç üzerinde olması gereken donanımlar ve belgelerin her zaman hazır olacağını söyledi.

 

 
 

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN İLAÇLAMA
ABB Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı çalışanlarımızca ağaçların ilaçlanması yap...
17.06.2020 (0)
Siyez, Karakılçık, Akçalıbasan, Köse Buğdaylarının
Siyez, Karakılçık, Akçalıbasan, Köse Buğdaylarının Son Hasat Kontrollerini Yapıl...
11.06.2020 (0)
İMECİKLİLER DERNEĞİ VE BEYDOST’TAN 3 BİN RAKIMLI E
Korkuteli İmecikliler Sosyal-Kültürel-Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği ...
10.06.2020 (0)
Zabıtadan “Evde Kal” Mesajı
Korkuteli Belediyesi zabıta Müdürlüğü ekiplerince, yeni tip koronavirüs (Kovid-1...
31.03.2020 (0)
‘Bol bol kültür mantarı tüketelim’
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, uzmanların bu dö...
31.03.2020 (0)
Nisan Ayında Haftalığa Dönüyoruz
Basın İlan Kurumu'nun aldığı karar sonrasında Korkuteli’nde yayın yapan Korkutel...
31.03.2020 (0)
Aile İçi Ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ‘Aile İçi ve Kadına Şiddet Büro Amir...
16.03.2020 (0)
Korkuteli Yurt Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın 99’un
Korkuteli Yurt Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın 99’uncu Yılı Kutlandı ...
13.03.2020 (0)
Sağlık Müdürü Dirican’dan ‘Bilim Ve Teknoloji Haft
İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle bir açıklama yaparak...
13.03.2020 (0)
Eğitim Bir Sen’den Ek Ders Adaletsizliğine Dilekçe
Eğitim-Bir-Sen olarak, aylık karşılığı ders yükünün tüm öğretmenler için asgari ...
13.03.2020 (0)