Foto Galeri WebTV

11 Ekim 2019 Cuma  09:50
Yapılmışev, Barış Pınarı İle Zulüm Sona Erecek
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatını önemini ve gerekliliğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.
 Paylaş
QR Kodu
 

GÜLÜZAR KÜÇÜKKESKİN

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatını önemini ve gerekliliğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.

MHP İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev yaptığı açıklamada şunları söyledi “Barış Pınarı Harekâtı; gerek bütün vatandaşlarımızın,  gerek Türkiye’de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizin selamet, huzur ve sükûnu, gerekse başta Arap Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin hürriyet, esenlik ve güvenliğinin temini açısından büyük önem arz etmektedir.”

 

Barış Pınarı ile zulüm sona erecek

Barış Pınarı hareketinin terör örgütlerinin zulmüne son verme amacı taşıdığını belirten Yapılmışev sözlerine şu şekilde devam etti “Harekât; Türkiye topraklarında PKK, Suriye’de PYD ve türevleri olarak faaliyet gösterip emperyalist odakların çıkarlarını temsil eden bölücü terör örgütünün tasallut ve zulmüne son vermeyi hedeflemektedir.”

 

Hareket sınır güvenliğimiz için meşrudur

MHP olarak hükümetin yanında olduklarının altınıda çizen Yapılmışev “Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekâtı’nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın R. Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız” dedi. MHP İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev basın açıklamasının devamında MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin de açıklamasına değinerek şunları söyledi “Liderimiz genel başkanımız dr. Devlet Bahçeli’nin de vurgu yaptığı gibi Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. Türk milleti ihmal ve inkarı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasındadır. Barış Pınarı Harekatı’yla Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin kara sınırlarına paralel olacak şekilde hem güvenli bölge tesis edilecek hem de bölgeye huzur, sükunet ve istikrar yerleşmiş olacaktır."

 

Dualarımız şanlı ordumuz için

Yapılmışev “Bu vesileyle belirtmek isteriz ki teşkilatımız mensuplarının ve camiamızın, Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK-PYD militanlarıyla bin yıllık kardeşlik hukukumuzun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşlarımız arasındaki hayati farkı titizlikle gözeteceklerinden asla şüphemiz yoktur. Korkuteli MHP teşkilatı olarak da kutlu bir seferde olan Gazi Ordumuza destek olacağız. Ömer Başkanın başlatmış olduğu askerlerimize büyük moral olacak meyve yardım çağrısına canı gönülden katıldığımızı belirtir. Tüm vatandaşlarımızın da bu çağrıya destek olmalarını bekliyoruz. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir.” diyerek açıklamasına son verdi.  

 

 

 
 

 

 

 

Kaymakam Çimşit, “10 Aralık İnsan Hakları Günü Mes
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesa...
11.12.2019 (0)
Uygur Türklerine Terörist Dedik.!
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Sn. Yusuf Sarıcalar 10 Aralık Dünya İnsan ...
11.12.2019 (0)
Toplam Çözüm Ekibi Esenyurt’ta
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından başlatılan “Toplam Çözüm Ekibi”...
11.12.2019 (0)
Yılmaz, Bu Çatı Altında Hoş Olmayan Sözler Duymak
Yılmaz, Bu Çatı Altında Hoş Olmayan Sözler Duymak İstemiyoruz ...
10.12.2019 (0)
Ömer İşlek, 2020 Korkuteli’nde Yatırım Yılı Olacak
Belediyenin Şuan Ki Borcu 55 Milyon 134 Bin Lira ...
10.12.2019 (0)
Devam Meclisinde 3 Madde Komisyondan Geldiği Şekli
Korkuteli Belediye Meclisi, Aralık ayı devam meclisi dün 11:30’da Belediye Başka...
10.12.2019 (0)
Devam Meclis Bugün
Korkuteli Belediye Meclisi, Aralık ayı devam meclisi bugün saat 11:30’da Belediy...
9.12.2019 (0)
Tilkiye Kümes Emanet Ettiler.!
Son dönemin en büyük tartışmalarından biri olan milli eğitim ve sistem tartışmal...
9.12.2019 (0)
Uluslararası Yörük Sempozyumu Başladı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1’inci Uluslararası Yörük Sempozyumu'nun ...
9.12.2019 (0)
İmecikliler Derneği Pazar Günü Genel Kurula Gidiyo
İmecikliler Sosyal-Kültürel, Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği, 8’inci O...
6.12.2019 (0)