Foto Galeri WebTV

6 Aralık 2019 Cuma  12:51
Yayla Evlerini Talan Ettiler
Korkuteli’ne bağlı İmecik Mahallesi Beydağlarında bulunan yazlık evlere giren kişi ve kişiler, Ali Zorbaz ve Hüseyin Koparan’a ait evi talan ederek kayıplara karıştı. Yaz aylarında köylüler tarafından
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Kış aylarında yayla evlerinde kimselerin olmayışından istifade ederek kişi ve kişiler, İmecik Mahallesi Beydağlarında Ali Zorbaz ve Hüseyin Koparan’a ait evi talan edip, eşyaları kullanılamaz hale getirdiler.

Yayla evlerini kontrol etmek için bölgeye çıkan Hüseyin Koparan, gördükleri manzara inanamadı. Koparan, evinin talan edilmesi ve eşyalara zarar verilmesi görünce hemen Korkuteli Jandarma ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen Korkuteli İlçe Jandarma ekipler ve olay yeri inceleme ekipleri, evin içinde ve dışında incelemelerde bulunarak rapor tuttu.

Olay sonrası bir açıklama yapan Hüseyin Koparan, İmecik Mahallesi Beydağlarında bulunan evime yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Ben imecik mahallesinde doğmuş büyümüş benim babam dedem onların da dedeleri de İmecik mahallesinde doğmuş. 600 yıllık bizim köyümüz ve yaylamız olan mahallemize yapılmış olan  ve anlayamadığım bir mantık yürütemediğim, birileri bu evlere saldırı düzenleyip maddi ve manevi zarar veriyor.  Bu şahısların buraya hırsızlık için geldiklerini düşünmüyorum. Bunların amaçları çok farklı bunları birileri yönlendiriyor. Bu yayladaki evlerin olmasından dolayı rahatsızlık duyuyorlar. Çünkü burayı bir tür ranta çevirmeyi planladıklarını düşünüyorum. Bunun nedeni burada evlerin olması değil, sorun evler olsaydı altı yüz yıldır burada evlerin yani atalarımın evleri, çadırları, obaları, cami ve mezarlığı bulunan bir yerin evler yüzün sorun yaşattığını düşünmüyorum. Yada bazı şahısların öne sürdüğü gibi hayvancılığı etkileyen hiçbir sebep yoktur. Çünkü yıllardır burada isteyen Büyükbaş, isteyen küçükbaş hayvanlarını otlattılar. İsteyenlerde evlerinde yaylaladılar. Şimdiye kadar hiç bir sorun çıkmadı. Ancak bu günlerde yayladaki bu evler çok büyük bir sorunmuş gibi hayvancılığa çok büyük etki yapıyormuş gibi bir politika izleyerek insanların arasına nifak sokarak mallarına zarar vererek düşmanlık yapıyorlar. Yine bunun altında bazı insanların yönetmesi ve yönlendirmesi burayı boşaltabileceklerini  ve diledikleri gibi ranta çevirebileceklerini düşünüyorum. Evime yapılan saldırıyı yetkili olan jandarmaya bildirerek suç duyurusunda bulundum. Bunu yapanların peşini bırakmayacağım. Bütün haklarımı maddi ve manevi olarak alacağım” dedi.

 
 

 

 

 

Döşemealtı’nda 3.6 Büyüklüğünde Deprem
Döşemealtında Richter ölçeğine göre 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ...
23.09.2020 (0)
725 KEKLİK DOĞAYA SALINDI
Antalya Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ıncı Bölge Müdürlüğüne bağlı Korkuteli şe...
22.09.2020 (0)
Korona Tedbirleri Geri Geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronadaki vaka sayılarının artmasıyla ilgil...
19.09.2020 (0)
ŞEVVAL AKKAŞ, “BEN ÖZLEDİM SENDE DENE” ADLI ŞİİR K
Korkuteli Aşağıpazar Mahallesinde 21 Yaşında olan ve 3 Yaşında geçirdiği kaza so...
18.09.2020 (0)
Hakkı Aygün İçin Adalet Sağlandı
Geçtiğimiz hafta öldürülen başpehlivan Hakkı Aygün’ün cinayetinden sorumlu tutul...
10.09.2020 (0)
ADELET YERİNİ BULSUN DİYORUZ.SOKAKLAR HUZUR BULSUN
ADELET YERİNİ BULSUN DİYORUZ. SOKAKLAR HUZUR BULSUN ...
10.09.2020 (0)
Başkan Bayar’dan Başkan Muhittin Böcek’in Sağlık D
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, koronavirüs tedavisi gö...
10.09.2020 (0)
NUR PASTANELERİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
NUR PASTANELERİ ANTALYA YENİKÖY’DE 2’İNCİ ŞUBESİNİ AÇTI… ...
10.09.2020 (0)
YEŞİLOBA MAHALLESİNDE TRAKTÖR KAZASI 1 ÖLÜ
İlçeye bağlı Yeşiloba mahallesinde meydana gelen Motor kazasında 1 kişi yaşamını...
8.09.2020 (0)
Golden, Ankon Alımına Başladı
Korkuteli’de Golden Meyve suyu fabrikası ankon elma alımına başladı.Golden Meyve...
8.09.2020 (0)