Foto Galeri WebTV

10 Aralık 2019 Salı  11:05
Yılmaz, Bu Çatı Altında Hoş Olmayan Sözler Duymak
Yılmaz, Bu Çatı Altında Hoş Olmayan Sözler Duymak İstemiyoruz
 Paylaş
QR Kodu
 

 

Aralık ayı devam meclis toplantısı sonrası söz alana iyi Parti Meclis üyesi ve urup sözcüsü İrfan Yılmaz, Belediye Başkanı Ömer İşlek’e Geçtiğimiz günlerde İyi Parti ilçe başkanlığını ve iyi parti ile ilgili “Tanımıyorum” gibi bir açıklamanız oldu, siyasetin içinde fazı kelimeler farklı noktalara çekilebiliyor. Sonuçta içinde bulunduğumuz demokratik yapı hukuk çerçevesinde Türkiye Cumhuriyetinin kanun ve düzen nameler çerçevesinde kurulmuş olan İyi Partinin, şuan mecliste gurubu bulunan bir partinin Halkımızın oyları ile içinde bulunduğumuz ilçe meclisinde de temsil edilen bir partinin İlçe Belediye Başkanı tarafından tanınmıyor olacağını düşünmüyorum. Bu konuda muhakkak ki bir açıklama bekliyorum. Sonuçta demokrasinin en önemli ayağı siyasi partiler. Farklı görüşlere sahibiz, farklı görüş açılarına sahibiz ama, hepimizin gayesi Türkiye Cumhuriyeti, ne hizmet etmek, vatandaşlarımıza hizmet etmek, İlçemize hizmet etmek, Bu çerçevede sizden bu konu ile ilgili bir açıklama talep ediyorum. 

İkinci konu; Geçen meclisimizde çok tatsız bir tartışmaya şahit olduk halkımız da bizde. İki açıdan üzüntü duydum. Sonuçta Korkuteli halkının oyları ile seçilmiş, Korkuteli’ne şehrül emin sıfatıyla seçilmiş birisine burada mecliste çokta hoş olmayan sözler sarf edildi. Bu hangi partiden olursa olsun o koltukta oturan birisine bir meclis üyesinin bunları söylemesini doğru bulmadım. Sizin de Şehrül emin olarak bu ilçenin bir lirasına tenezzül edildiyse, bu ilçede her hangi bir usulsüzlük yapıldıysa bunları iddianızı ispat etmekle mükellef olduğunu sizlere hatırlatırım.   Çünkü içinde bulunduğumuz iddialar gerçekten normal standart siyasi eleştiri değil, eğer elinizde bunlara dair, kesin ve emin deliller olmadan bunları burada dile getirdiyseniz, buda ayrıca üzüntü verici. Bu çatı altında bunları duymak istemiyoruz. Bu iddialar çok büyük iddialar. Biz doğru olan neyse o ortaya çıksın istiyoruz. Bu konu ile ilgili sizden açıklama talep ediyoruz” dedi.

 

MİLLETİN OYLARI İLE GELMİŞ MECLİS ÜYESİNİ TANIMAMAK GİBİ BİR DURUMUMUZ YOK

Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ise, Birincisi 25 yıl siyasi danışmanlık ve daha çok bakan, milletvekili belediye başkanlarına danışmanlık yapmış, işi sadece siyaset olan, başka bir işten anlamayan, belediyecilik, belediyecilik ile ilgili projeleri olan bir kardeşiniz olarak Kullandığım her cümlenin ve her kelimenin bir anlamı var.  Yok saymak başka bir şeydir. Tanımamak başka bir şeydir. Lideriniz Meral Akşener, kimi görüşlerde, kimi sorularda kararı tanımıyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa mahkemesinin bir kararı var tanımıyoruz diyebilir. Bu kararı tanımama kişinin başka bir şey, Belediyenin bir kurumsal yapısı içinde milletin oyları ile gelmiş meclis üyesini tanımamak gibi bir durumumuz yok” dedi.

 

OCAK MECLİSİNDE HEPSİ ORTAYA ÇIKACAK

İşlek, Bir önceki meclisteki yaşanan olaylar ile ilgili konuşmayacağım. Ocak 2020 meclisinde belgeleri ile birlikte şahitleri çağıracağım. Ve buradan da savcılığa gitmelerini söyleyeceğim. Bana gelen konuşmalar süreçler yapılar, kahvehane ruhsatları, müteahhitler bunların tamamı gelecek, ben buradan söz vereceğim, onlara sen bunları bana söyledin mi diye, daha sonrada savcılığına göndereceğim” dedi.

 

Adem Durmaz

 

 
 

 

 

 

İşlek, “Reklam yapmıyorum”
Korkuteli Belediye Başkanı İşlek, tamamlanacak ve devam eden projelerini anlatar...
13.01.2020 (0)
Hamza Taş, Ölümün 12’inci Yılında Mezarı Başında A
AK Parti eski İl Başkanı Hamza Taş, ölümünün 12’inci yıl dönümünde Korkuteli'nin...
13.01.2020 (0)
Ak Kadın Başkanlar Antalya’da Toplandı
Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı, 19 İlçe Başkanının katılımıyla top...
13.01.2020 (0)
Sancaktar Gazeteciler Gününü Kutladı
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Ak Parti Korkuteli İlçe Yönetim...
11.01.2020 (0)
Korkuteli Ülkü Ocakları Hayvanları Unutmadı
Korkuteli Ülkü Ocakları tarafından anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Kış günlerin...
9.01.2020 (0)
İşlek, Gazeteciler ile buluştu
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Antalya’da ve Korkuteli’nde görev ...
9.01.2020 (0)
Ocak 2020 İlk Meclisi Bugün Toplandı
Korkuteli Belediye Meclisi, Ocak 2020 Meclis toplantısı dün Belediye Hizmet Bina...
8.01.2020 (0)
Başkan İşlek, Barıştırdı
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, seçim döneminde Esnaf odası Başkan...
8.01.2020 (0)
Korkuteli Belediyesi Kadınlar Merkezi Çalışmasına
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Korkuteli Belediyesi kadınlar Merk...
8.01.2020 (0)
Ak Parti İlçe Teşkilatından Hastane Ziyareti
AK Parti İlçe Teşkilatı yönetici ve üyeleri, Devlet Hastanesini ziyaret ederek h...
8.01.2020 (0)