Foto Galeri WebTV

30 Haziran 2020 Salı  13:08
14 KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNAN KAYMAKAM ÇİMŞİT’E BRONZ MADALYA
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’e 14 kez kan bağışı yapması dolayısıyla Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi müdürü Dr. Tufan Ertop ve Kan Bağışçısı kazanım uzmanı Nurcan Özkan Küçükali tarafından makamında ziyaret ederek bronz madalya takdim edildi.
 Paylaş
QR Kodu
 

14 KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNAN KAYMAKAM ÇİMŞİT’E BRONZ MADALYA

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’e 14 kez kan bağışı yapması dolayısıyla Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi müdürü Dr. Tufan Ertop ve Kan Bağışçısı kazanım uzmanı Nurcan Özkan Küçükali tarafından makamında ziyaret ederek bronz madalya takdim edildi.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, “Her şeyden önce bir vatandaş olarak Kızılay’a kan verme mutluluğunu yaşadığını belirterek, şimdiye kadar 14. kez kan bağışında bulunmuşum. Türk Kızılay’ı da 10’un üzerinde bağışta bulunanlara bronz madalya takdim ediyorlar. Bizlerde bir madalya takdim ettiler. Her şeyden önce bu davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu işin aslında en güzel tarafı kan bağışında bulunup aradan makul bir süre geçtikten sonra cep telefonunuza bir mesaj gelmesi ve bu mesajın içerisinde, “Bağışlamış olduğunuz kan en az 3 kişiye ulaştırılmıştır ve adınıza bir fidan dikilmiştir.” Bu mesajı gördüğünüzde yaşadığınız mutluluk aslında en büyük ödül en büyük madalya oluyor.” dedi.
Kan bağışını çok önemsediklerini vurgulayan Kaymakam Ömer Çimşit, “Toplumumuzda da çok şükür bu konudaki duyarlılık artıyor. Özellikle Korkuteli bu konuda örnek ilçelerden bir tanesi. Korkuteli’nde düzenlenen kampanyalarda vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor.

Kök hücreyle ilgili çalışmalar var. Kızılay’ımız gerek yurt içerisinde gerek yurt dışında, nerede darda, sıkıntıda olan insan varsa ona yetişmeye çalışıyor. Gerçekten çok önemli organizasyon. Bu kapsamda kan bağışı gibi başlı başına önemli bir yardım mekanizması olan bu alanda bütün vatandaşlarımızı 6-15 Temmuz tarihleri arasında Korkuteli’nde gerçekleşecek olan Kan bağışına davet ediyoruz” dedi.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’in duyarlılığından ötürü teşekkür eden Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi müdürü Dr. Tufan Ertop ise, Kaymakam Ömer Çimşit’in düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu ve şimdiye kadar 14 Kez kan bağışı yaptığını bildirdi. Bağışçıların belli bir rakamın üzerine çıktığı zaman madalya ile taltif edildiğini ifade eden Dr. Tufan Ertop, “Kaymakamımızın Kızılay’a karşı ayrı bir ilgisi vardı. Düzenli olarak Kızılay’a kan bağışı yapan bağışçılarımızdan bir tanesi. Toplumda da bilindiği gibi kan bağışçılarımız belli bir rakama ulaştığı zaman sadece manevi değeri olan taltif etme yöntemlerimizden bir tanesi de madalya yöntemi. Korkuteli Kaymakamımız Ömer Çimşit’te 14 kez bağış yaparak bizden bronz madalyayı hak eden düzenli kan bağışçımız. Onun haricinde yaptığımız bütün organizasyonların en büyük destekçileri tamamen kendileridir. O yüzden kendisine Türk Kızılayı adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi müdürü Dr. Tufan Ertop ve Kan Bağışçısı kazanım uzmanı Nurcan Özkan Küçükali, 6-15 Temmuz tarihinde Korkuteli’ne gerçekleşecek olan Kan bağışı çalışması için Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’ten destek istediler.

Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi müdürü Dr. Tufan Ertop, yapılacak 1 ünite kan bağışının 3 kişinin hayatını kurtarabileceğini ve bir gün herkesin hasta ya da hasta yakını olabileceğini belirterek, “Kampanyaya destek beklediklerini söylediler.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’te Kan bağışı için resmi ve özel tüm kurumlara yazı yazarak destek olmaları için taleplerimizi ileterek bağış yapmak için çalışacaklarını ifade etti.

 
 

 

 

 

DOĞALGAZ YAPIM İHALESİ BUGÜN YAPILACAK
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Korkuteli’ne gelecek olan Doğal...
13.08.2020 (0)
KORKUTELİ’NE PANDEMİDE 3 MİLYONLUK YARDIM
Korkuteli’ne pandemi döneminde 3 milyonluk yardım yapıldı. Pandemi döneminde Sos...
13.08.2020 (0)
VALİ TUTULMAZ’IN BABASI VEFAT ETTİ
Zonguldak valisi Mustafa Tutulmaz’ın babası, Emekli öğretmen Tacettin Tutulmaz v...
12.08.2020 (0)
KORKUTELİ’NDE POZİTİF VAKA SAYISI 23’E YÜKSELDİ
Korkuteli’nde vaka sayıları artmaya devam ediyor. Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşi...
12.08.2020 (0)
Başkan İşlek’ten Uyarı
İlçede pozitif vakaların 15’e çıkması üzerine Belediye Başkanı Ömer İşlek sosyal...
11.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ - ÜRETİM TANITIM VİDEOSU
Nur Pastaneleri Antalya Korkuteli’ndeki 5000 m2 Kapalı Alana Sahip Fabrikasında ...
7.08.2020 (0)
KORKUTELİ BELEDİYESİNDEN BİLGİLENDİRME
Korkuteli Belediyesi kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden bilgilendirme yapt...
6.08.2020 (0)
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu ...
4.08.2020 (0)
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı ...
4.08.2020 (0)
ULUCAK MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE
Korkuteli’ne bağlı Ulucak mahallesinde öğle saatlerinde yağmur yağışı oldu. Yağı...
4.08.2020 (0)