Foto Galeri WebTV

4 Ağustos 2020 Salı  10:03
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını huzurlu geçirdi. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri tarafından bayram öncesi ve bayram süresince alın
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

4 ilin geçiş güzergâhında bulunan Korkuteli’nde günde ortalama binden fazla araç geçiş yaparken bu sayı 5 günlük Kurban Bayramı süresince üç kat arttı. Artışın aksine kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla neredeyse yok denecek kadar düşüş oldu. 5 günde ilçede 1 adet trafik kazası meydana geldi. Öte yandan vatandaşlar huzurlu bir bayram geçirmenin mutluluğu yaşadı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, 5 günlük tatilde 24 saat uygulama yaparak Bayram tatili süresince Karayolları sorumluluk bölgelerinde sorunsuz bir bayram geçirilmesi için çalıştılar.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkileri, sorumluluk bölgesinde ek tedbirler alındığını ve sürücülerin sürekli olarak uyarıldığını belirterek, Korkuteli- Antalya, Korkuteli-Denizli, Korkuteli Muğla, Korkuteli-Burdur güzergâhlarında trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptıklarını, Kurban bayramında trafik yoğunluğu açısında önemli ilçeler arasında bulunan Korkuteli’nde özellikle bayram arifesi ve bayram tatili sonrasında normal trafik akışının en az iki kat artığını bunun mutlaka ek önlemlerin alındığını söylediler.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma yetkileri, “Bayram öncesi ve sonrasında ek tedbirler alarak vatandaşların rahat seyahat etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Yol güzergâhlarındaki ekiplerimize takviye yaparak trafik akışının aksamamasını sağlamaya çalışıyoruz, bu arada ekiplerimizin başında bulunan amirlerimiz sürücüleri sürekli uyarıyorlar, ayrıca bayram tatilinde yola çıkan sürücü sayısı günlere bölündüğü için yoğunluk tehlikeli boyutlara ulaşmadı, bu nedenle de kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla büyük oranda düşüş yaşandı” dediler.

Bayram boyunca asayiş konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten yetkililer, arife günü ve bayram günlerinde polislerin ve Jandarmanın güvenlik önlemlerini arttırdığını, Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirdiklerini, Bayramı huzurlu bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Ekiplerimizin yaptıkları çalışmalar ile ilçede her hangi bir nahoş olay meydana gelmediğini, Korkutelili vatandaşlar yine bu bayramı da huzurlu geçirdiler. Çalışmalarımız bu yönde devam edecek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya devam edeceğiz” diye konuştular. Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, uygulama noktasındaki polis ve jandarmaları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

MHP’de Kongre Heyecanı
MHP Korkuteli İlçe Teşkilatı Cumartesi Günü Kongre Yapacak. ...
23.09.2020 (0)
KARYAĞDI ARMUDU TARLA GÜNÜ YAPILACAK
Korkuteli Belediye meclis üyesi ve KORTAŞ soğuk hava deposu sahibi Ogün Taş, 1 E...
22.09.2020 (0)
Kızılaliler Gölet’inde İnceleme
Devlet Su işleri 13.(Antalya) Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Şube Müdürleri Güld...
22.09.2020 (0)
KÖSE VE SANCAKTAR, ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Antalya Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Köse ve Ak Parti İlçe Başkan...
22.09.2020 (0)
Tak, Okula Başlayan Minik Öğrencileri Ziyaret Etti
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, İlköğretim Haftası kapsamında Nadid...
22.09.2020 (0)
Korkuteli’nde Gaziler Günü Kutlandı
19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Korkuteli’nde sade bir tören ile kutlandı. Şeh...
21.09.2020 (0)
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARET
Korkuteli Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Nişancı ve Yönetim Kurulu üyeleri, 33’ünc...
21.09.2020 (0)
Mahalleler Kameralar İle İzlenecek
Antalya Valiliği Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Korkuteli’...
21.09.2020 (0)
DİREKSİYON SINAVI GERÇEKLEŞTİ
Korkuteli’nde sürücü adayları, ehliyet alabilmek için direksiyon başına geçti. A...
21.09.2020 (0)
Özel Umut, Aşure Dağıttı
“Hayat Paylaştıkça Güzel” ...
19.09.2020 (0)