Foto Galeri WebTV

30 Ekim 2020 Cuma  12:31
Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
Cumhuriyetimizin 97.yılı kutlamaları kapsamında dün (29 Ekim Perşembe Günü) saat 10.00’da Kaymakamlık binası önünde tebrik kabul töreni yapıldı.
 Paylaş
QR Kodu
 

Cumhuriyetimizin 97.yılı kutlamaları kapsamında dün (29 Ekim Perşembe Günü) saat 10.00’da Kaymakamlık binası önünde tebrik kabul töreni yapıldı. Törende İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek protokol sırasına göre sosyal mesafe ve Covid-19 önlemlerine göre tebrikleri kabul etti. Törene, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Garnizon Komutan Vekili Asteğmen Onur Alpaslan, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, CHP İlçe Başkanı Şeyhali Kara, MHP İlçe Başkanı Medine Yapılmışev , Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve diğer siyasi partilerin yönetim üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kaymakam Çimşit, “Değerli Korkutelililer, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım.Büyük Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü, milletçe büyük bir coşku içinde kutladığımız bu güzel ve anlamlı günde, hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bundan tam 97 yıl önce bu topraklarda, çöken bir imparatorluğunun küllerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde yeni bir devlet kurulmuştur. Büyük Atatürk’ün samsuna çıkışıyla başlayan Kurtuluş Savaşı, onun önderliğinde büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmüş, tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen tarihte eşine az rastlanır bir zafer kazanılmıştır. Bu zafer cumhuriyetle taçlandırılarak, tarihimizin en büyük devrimlerinden birisi gerçekleştirilmiştir.Cumhuriyet yönetiminde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halk kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Devlet yönetimi kişilerin, ailelerin, sınıfların, bir zümrenin hele hele kökü dışarda olan bazı örgütlerin eline bırakılamaz ve bırakılmamıştır da. Aziz milletimiz; kurtuluş savaşında, Cumhuriyetin kuruluş yıllarında ve arada geçen 97 yıl boyunca Cumhuriyetine her zaman sözde değil özde sahip çıkmıştır. İşte en son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar bunun en somut örneğidir.15 Temmuz gecesi aziz milletimiz, hainlere karşı Kurtuluş Savaşındaki gibi azim ve kararlılıkla mücadele etmiş; Kaymakamlıklarına, özgürlüğüne ve demokrasisine sahip çıkarak devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha ortaya koymuş ve bunu da eşi benzeri olmayan bir örnek bir mücadeleyle tüm Dünya’ya göstermiştir. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığında; Güneşin doğuşunu, toz-dumanını geçmesini etrafın güllük-gülistanlık olmasını beklemeden Cumhuriyetine sahip çıkmıştır. Tankın, uçağın, helikopterin, ağır makineli silahların kendisine gelmesini beklemeden, hain darbecileri arayıp bulmuş, karşılarına dikilmiş 250 şehit, 2000 den fazla gazi vermiş ancak yurdumuzu alçaklara teslim etmemiştir. Kısacası Aziz Milletimiz kadın-erkek demeden 7 den 77 ye her zaman her şartta Cumhuriyetine sözde değil özde sahip çıkmıştır.” Şeklinde konuştu ve sözlerine şöyle devam etti.

Çimşit; “Değerli Korkutelililer, İçinde bulunduğumuz günlerde; tüm Dünya’da Covit-19 salgını ve vaka artışları halen devam etmekte olup, özellikle Avrupa Kıtasında salgının seyrinde bir yükselme yaşandığı görülmektedir. Koronavirüs salgını; Dünyada yaklaşık 44 Milyon 100 Bin insana virüs bulaşmasına 1 Milyon 169 Bin insanın vefat etmesine; Ülkemizde ise 368 Bin vatandaşımıza virüsün bulaşmasına, 10 Binden vatandaşımızın vefat etmesine sebep olmuştur.Salgının önlenmesi için Bakanlıklarımız, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız her türlü tedbiri almaktadır. Alınan tedbirler; toplumumuzun ve vatandaşlarımızın hayatını zorlaştırmak için değil, sağlığını korumak için alınmakta ve uygulanmaktadır. Alınan kararlara ve tedbirlere uyduğunuz için sizlere ve tüm ilçemiz sakinlerine teşekkür ediyorum. Bu zor günlerde birlik ve beraberlik içinde olur, virüsle azim ve kararlılıklar mücadele eder, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarsak, nu zor günlerine en kısa sürede geride bırakırız.Türkiye Cumhuriyeti, köklü, güçlü ve büyük bir devlettir. Bu büyüklüğe yakışır bicinde birlik ve dirliğimizi her zaman korumalıyız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve Dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş topluluklarında umut kaynağıdır.Bu büyük günün 97.Yıl Dönümünde Bayramınızı kutluyor, bu vatan uğruna bu topraklar uğruna kanlarını seve seve veren Aziz Milletimizi özellikle de ilçemiz şehitleri ve gazilerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” dedi.

 
 

 

 

 

TRAFİK KURALLARINI İHLAL EDEN SÜRÜCÜLERE HAVADAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL EDEN SÜRÜCÜLERE HAVADAN CEZA ...
20.11.2020 (0)
“KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR ‘SÜRÜ’ NEDENİM VAR’
“KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR ‘SÜRÜ’ NEDENİM VAR’ PROJESİ BAŞLADI ...
20.11.2020 (0)
İL MÜFTÜSÜ ARTAN, PERSONEL MUTAT TOPLANTISINDA
İl Müftüsü Osman Artan, Korkuteli İlçe Müftülüğünce yapılan Personel Mutad topla...
20.11.2020 (0)
UZUNOLUK MAHALLE HALKINDAN KAN BAĞIŞI
Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge kanMerkezi, 3,5 ay sonra geldiği “Kan Bağışı” ...
20.11.2020 (0)
KORKUTELİ MÜFTÜLÜĞÜ, YETİM VE ÖKSÜZLERİ GEZDİRDİ
Korkuteli Müftülüğü, ilçedeki yetim ve öksüz çocukları aileleri ile birlikte sey...
20.11.2020 (0)
MÜFTÜ YAZICI, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TAK’I ZİYARET ET
Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak’ı ziyaret...
19.11.2020 (0)
KORONAVİRÜS YENİ TEDBİRLER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri ...
19.11.2020 (0)
JANDARMA,DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR
JANDARMA, COVİD-19 SALGINI TEDBİRLERİ KAPSAMINDA MAHALLELERDE DENETİMLERİNE DEVA...
19.11.2020 (0)
İL MÜFTÜSÜ ARTAN, ŞEHZADE KORKUT CAMİİSİNİ GEZDİ
Korkuteli’nde Alaaddin Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan Şe...
19.11.2020 (0)
Jandarma’dan Kızılay’a Kan Bağışı
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığında görevli rütbeli personel, erbaş ve erler ...
19.11.2020 (0)