Telefon
WhatsApp
9 GÜNDE 530 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge kan Merkezi, 3,5 ay sonra geldiği “Kan Bağışı” kampanyası çerçevesinde Korkuteli’nden 9 iş gününde 530 ünite kan bağışı topladı.

Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge kan Merkezi, 3,5 ay sonra geldiği Korkuteli’nden “Kan Bağışı” kampanyası çerçevesinde kan bağışı toplamaya devam ediyor. Kan bağışı Otobüsü ile yaptığı kampanyanın ilk 9 iş gününde 530 ünite Kan bağışı toplandı.

Korkuteli halkının kan bağışında son derece duyarlı olduğunun altını çizen Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi doktoru Dr. Behçet Çırakkoca, “Korkuteli’ne her geldiğimizde halkımız yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle 3,5 aylık bir aradan sonra yoğun bir talep ile karşılaştık. Akşam saat 18:00’a kadar kan bağışına devam ediyoruz. Korkuteli’nde Kan bağış kampanyasına katılım bu gelişimizde de yüzümüzü güldü. Gayet memnun olarak dönüyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlık problemi bulunmayan tüm vatandaşları kan vermeye davet eden Dr. Çırakkoca, “Kan grubu zor bulunan vatandaşların aynın kan grubunu taşıyan ve acil kan ihtiyacı olanlara hemen yardımcı olabilmek için kan bağışına önem verilmesini istiyoruz. Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi herkesi gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılay'ına kan vermeye çağırıyoruz” dedi. 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!