Telefon
WhatsApp
AK PARTİ’DEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Ak Parti ilçe başkanı Kemal Sancaktar, Kadın Kolları Başkanı Havva Nur Çivitçi ve Teşkilat üyeleri ile birlikte Şehit Tuncay Arslan’ın ailesi Celal ve Satı Arslan’ı evinde ziyaret ettiler.
Ziyarette konuşan Ak Parti ilçe başkanı Kemal Sancaktar, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl’de esnafı ziyaret ettiği sırada tepkisini dile getiren Şehit yakını Tahir Gümren, yanına gelip uzaklaştırmaya çalıştığı esnada şehir yakını Tahir Gümren’in boynunu sıkıp, ayaklarını tekmeleyen ve ortaya çıkan görüntülerde Türkkan’ın şehit yakınana küfürler savurmasından dolayı Ak Parti ilçe teşkilatı olarak üzüntümüzü beyan etmek için Şehit Tuncay Arslan’ın annesi Satı ve Babası Celal Arslan’ı ziyaret ediyoruz. 1997 yılında, 17 yaşındaki kardeşi İsa, Bingöl’de PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada havan topu ile şehit edilmiştir. Abisi Tahir Gürmen şehit olan kardeşinin günlerce ayaklarını aramış. Şimdi kalkmış hadsizin biri ayakları öpülesi birinin en kutsallarına küfredebiliyor. Kim olursanız olun, hangi görevi yaparsanız yapın konu şehit yakını ve gazilerimiz olunca haddinizi bileceksiniz. Onlara yüzünüzü ekşitemezsiniz. Saygısızlık yapamazsınız. Varlığınızı onlara borçlusunuz. Edepsizlik aklınıza bile gelmesin. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz öyle önüne gelen hadsizin ayar vereceği, haklarında ulu orta konuşacağı kişiler değillerdir. Milleti ve devleti için hayatlarını ortaya koyan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz, bu dünya var olduğu müddetçe saygıyla anılıp hürmet göreceklerdir. Bu böyle biline. Vatan’ın birliği ve bütünlüğü için canlarını defa eden şehitlerimiz, geçmişten beri bağımsızlık savaşımızda bizler için büyük bir anlam ifade etmektedir. Vatan sevgisi öylesine söylenmiş bir söz değildir. Tarihimiz bu konuda birçok destanlar ve nice kahramanlık öyküleriyle doludur.
Bu sebeple şehitlerimizi hiçbir zaman unutmamalı onlara olan saygımızı yakışır bir şekilde yerine getirmeliyiz. Şehit ve şehit yakınlarına saygı ve hürmet beklerken haddini bilmez, insanlıktan çıkmış, bu milletin ve toprağın en ufak bir özelliğini bünyesinde barındırmayan bazı şahıslar utanmadan sıkılmadan bu ülke için varlığını ortaya koymuş değerlerimize ağza alınmayacak küfürler edebiliyor. Yaptığı affedilmez hata için şehit yakınından, ailesinden, milletten özür dilemesi ve utanması gerekirken bir de kalkmış şehit yakınını provokatörlük yapmakla suçluyor. Kurulduğu günden beri vatan millet hassasiyeti taşıdıklarını, milliyetçi ve mukaddesatçı bir müktesebattan geldiklerini, şehit ve gaziler konusunda tavizsiz olduklarını belirten partinin yönetiminden beklenen Lütfü Türkkan’a gereken cevabının sadece grup başkanvekilliğinden alınması yetmemesi lazım” dedi.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!