Telefon
WhatsApp
EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI
Korkuteli’nde İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında denetimler devam ediyor. Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, sürücülerin emniyet kemeri kullanımını kontrol edip, çikolata ikram etti.
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Bi Hareketine Bakar Hayat' kampanyası için Korkuteli-Antalya yolu Datköy uygulama noktasında uygulamaya katıldı. Uygulamada sürücülere emniyet kemeri kullanımının önemi ve trafik kuralları anlatıldıktan sonra sürücülere çikolata ikram etti.
Yapılan yol uygulamada İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, sürücülere, emniyet kemeri ve kask takmanın, kurlarla uymanın can ve mal güvenliği açısından önemini anlattı.
İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, “Tüm sürücülerimiz kask ve emniyet kemeri takmanın faydalarını, kurallara uymanın önemini biliyorlar. Günlük meşguliyetlerinden bazen ihmal ediyorlar. Bizlerde bizzat sürücülerimize, kurallara uymanın önemini anlattık. Uyarı her zaman iyidir. Kurallara uyanların, uymayanlar yüzünden zarar görmemesini istiyoruz. Ülke genelinde meydan gelen kazaların incelemesi sonucu, ölüm ve yaralanmaların büyük çoğunluğu emniyet kemeri kullanmamaya bağlı yaşandığını biliyoruz. Trafik güvenliğinin sağlanması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelebilecek kazaların önlenmesi amacıyla sürücülerin ve yolcuların kurallara farkındalığını artırmak amacıyla uygulama yaptıklarını ifade etti.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!