Telefon
WhatsApp
HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİNİ AÇTI

HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİNİ AÇTI

 

Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından 1 yıl boyunca yapılan el emeği göz nuru ürünler yapılan açılış ile sergilenmeye başlandı. Açılışı Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Vedat Kılınç, İlçe Emniyet Müdürü Osman Cihan Torun, Milli Eğitim Şube Müdürleri Bilal Uysal, Abdullah Güven, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran, siyasi parti temsilcileri tarafından gerçekleştirdi. 

Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezinin yılsonu sergi açılışı Halk Eğitim Merkez binası önünde gerçekleşti. Halk eğitim Merkezi müdürlüğü binası önünde Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinlik Halk Eğitim Merkezi, Halk oyunları kursiyerlerinin gösterileri ile devam etti. İlk konuşmayı yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, “1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Korkuteli Sevim- Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi’nin hazırlamış olduğu yılsonu sergisine hoş geldiniz. Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde her yıl açılan kurslarda meydana getirilen eserler; yılsonu sergisiyle beğeniye sunulmaktadır. Binlerce vatandaşımız bu kurslardan faydalanmaktadır. Halk Eğitim faaliyetine büyük önem veriyoruz. Halk eğitim bünyesindeki kurs faaliyetlerinin daha da çeşitlenmesini ve bu kurslara daha çok kursiyerlerin katılmasını sağlamak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Mesleki kurslar ve Genel kurslar olmak üzere iki kategoride, 73 alanda 3811 adet açabileceğimiz kurslarımız bulunmaktadır. Halk Eğitim kursları bilgi ve becerilerin öğrenildiği, istihdam olanağı sağlayan, geleneksel el sanatlarının gelişimine katkı sağlayan, meslekte yükselmeye faydalı olan kurslardır. Bir anlamda da yetişmiş işgücü olarak kalifiye eleman talebini karşılaşması bakımında da önemli kurslardır.   Ayrıca sosyal-kültürel kurslarımız halkımızı bir araya getirmekte, kaynaşmalarını sağlamaktadır.    Kurs faaliyetleri içerisindeki okuma-yazma kurslarına ayrı bir önem veriyoruz. En büyük hedeflerimizden biri de okuma yazma oranını üst seviyeye çıkarmaktır. Açtığımız 6 okuma yazma kursunda 20  vatandaşımız okuma-yazma öğrenerek belge almaya hak kazandı.  2022-2023 döneminde Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde, 198 genel kurs, 73 mesleki kurs, 20 okuma yazma, 36 öğrenen mahalle kapsamında 7 adet tarım ilçe müdürlüğümüzle, 5 adet ilçe müftülüğümüzle, 16 adet belediyemizle işbirliği kapsamında olmak üzere toplam 271 kurs açılmıştır. Bu kurslarımızda 3914 kadın,2551 erkek olmak üzere 6464 vatandaşımıza ulaştık.

Ayrıca; ülkemizde meydana gelen elim deprem sonrası ilçemize gelen 5 ailenin tüm ihtiyaçlarını halk eğitim merkezi olarak karşıladık. Hazırlamış olduğumuz yardım paketlerini deprem bölgemize ulaştırdık. Okul çağındaki depremzede çocuklarımızın psiko sosyal gelişimleri için Müzik ve resim kurslarımızla katkıda bulunduk. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm usta öğretici ve personelimize teşekkür ediyorum.

Kurslar vatandaşlar ile devlet arasında köprü vazifesi görmektedir. Devlet-vatandaş işbirliğine halk eğitimi kursları güzel bir örnektir.  Faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Yeni dönem hedefimizi 10.000 kursiyer olarak belirledik.   Bu duygu ve düşüncelerle; Halk Eğitimi Merkezimizin yılsonu sergisinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu kurslara katılarak sertifikalarını alan bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze, kurs öğreticilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

“Halka hizmet hakka hizmettir”  Düsturuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, Kursiyerler tarafından hazırlanan bir tabloyu İlçe Kaymakamı Sezgin Üçüncü’ye hediye etti.

Konuşmalardan sonra Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Vedat Kılınç, İlçe Emniyet Müdürü Osman Cihan Torun, Milli Eğitim Şube Müdürleri Bilal Uysal, Abdullah Güven, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran, sergi açılış kandelasını hep birlikte kestiler. Açılış sonrasında ise Halk Eğitim merkezi kursiyerleri tarafından bir yıl boyunca yapılmış olan el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantlar gezildi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği