Telefon
WhatsApp
KAN BAĞIŞI OTOBÜSÜ BUGÜN CUMHURİYET MEYDANINDA
Kızılay Kan Bağışı Otobüsü, Bugün Kan bağışı kampanyası için Korkuteli Cumhuriyet meydanında ilçe halkından destek isteyecek. Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, 2-5 Kasım tarihleri arasında Korkuteli’nde kan bağışı toplayacak. Korkuteli Atatürk Meydanında Cuma gününe kadar Kan bağışı toplayacak.
BAĞIŞ SÜRESİ SADECE 15 DAKİKA SÜRÜYOR
Kızılay, alınan kanlara dünya standartlarında testler uygulamanın yanında, aynı zamanda kan bağışlarını eritrosit, trombosit ve plazma olarak ayrıştırarak hastanelere teslim ediyor.
Kan bağışı için Kızılay kan bağış noktalarına geçerli bir kimlik belgesiyle gelen kişi, kan bağış formunu doldurup, doktor kontrolünden geçtikten sonra yaklaşık 15 dakika içerisinde kan bağışını yapabiliyor.
1957 yılında kan bağışı kabul merkezleri kuran Kızılay, bölge kan merkezleri, kan bağış merkezleri ve mobil kan bağış araçlarıyla her gün ortalama 350 noktada, 10 bin ünite kan bağışı alıyor.
Alınan kan bağışları Kızılay laboratuvarlarında testlerden geçirip, bileşenlerine ayırarak 1300'e yakın hastaneye 7 gün 24 saat esasına göre ulaştırılıyor. Kızılay bunun yanı sıra aynı kan ekipleri ile TÜRKÖK projesi kapsamında donör olmak isteyenlere de hizmet veriyor.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!