Telefon
WhatsApp
Kantin Ve Yemekhaneler Denetlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Denetim Komisyonu'nca, Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Daire Başkanlığının “Okullarda Yemek Hizmetleri” konulu genelgesi ile “Okul kantinlerinde gıda satışı" konulu yazısı gereğince, İlçedeki yemekhane ve kantinlerde denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde uyulması gereken kurallar hatırlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Denetim Komisyonu'nca gerçekleştirilen denetimlerde okul kantinleri ve yemekhaneleri denetlendi. Denetime ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Halil Aydın, Metin Halil Zengin, ilçe Sağlık Müdürlüğünden Gülçin Denli, Bardak ve ilçe Tarım Orman Müdürlüğünden Selahattin Can katıldı.

Yapılan denetimle ile ilgili olarak yapılan açıklamada,  Özellikle okulların kantinleri ve yemekhanelerde çocuklarımızın geleceği, sağlığı, huzuru için aralıksız olarak denetimlerde bulunuyoruz ve bulunacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü gıda denetimi ekibi olarak her zaman sahadayız denetimlerimizi aralıksız olarak gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Denetimlerde, işletmecilere uyarılarda bulunarak, kurallara uymamaları halinde cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!