Telefon
WhatsApp
KORKUTELİ’NDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

KORKUTELİ’NDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

 

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Korkuteli’nde düzenlenen törenle kutlandı. İlk olarak şehitler anıtına Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin bırakılmasının akabinde kutlamalar Osman Önal ilkokulunda devam etti.

Okulda düzenlenen kutlama törenine Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan vekili Recep Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vedat Kılınç,  İlçe Emniyet Müdür vekili Uğur Efe, Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, siyasi parti ilçe başkan ve yönetimi ve ilçe protokol üyeleri katıldı.

İlköğretim Haftası dolayısıyla Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, “Bugün çok mutluyuz. Yaz boyunca sessiz kalan okullarımız sahipleri ile buluştu. Öğrencilerimiz okullarına kavuştu. Bugün aynı zamanda gururluyuz. Çünkü ilçemiz, eğitim anlamında artarak devam eden bir değer haline gelmeye başlamıştır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı tüm okullarımızda bütün öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her alanda dolu dolu geçirdiği bir yıl oldu. Hem ilimize hem de il dışına sıçrayan büyük başarılara ve etkinliklere hep birlikte imza atıldı.

Bu başarılarının kazanılmasında başta öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz olmak üzere destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Saygıdeğer velilerimiz; şunu özellikle vurgulamak isterim ki Okul aile işbirliği vazgeçilmez bir öğedir. Birlikte hareket ederek çok daha hızlı ve kolay yol alabileceğimizi belirtmek isterim. Öğretmenlerimize duyacağınız güven ve vereceğiniz destek onların çalışmalarını kolaylaştıracak ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamada büyük katkıları olacaktır. Ön yargılardan kurtulun, okul ve eğitimle bağdaşmayan beklentileri bir kenara atın. İdarecilerimize ve öğretmenlerimize karşı pozitif bir veli tutumu sizlerden bekliyor ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz.

Uzun bir tatilden çıktınız. Şimdi artık çalışma ve yeni hedeflere, yeni hayallere, yeni bilgilere ulaşmak için emek verme zamanı. Bu konuda heyecanlı, istekli ve azimli olduğunuzu biliyorum. Çalıştıkça başarıya ulaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bu zorlu süreçte kendinize güvenin ve hiçbir zaman motivasyonunuzu kaybetmeyin. Bizler eğitim camiası olarak her zaman yanınızdayız. Geleceğimizi, umutlarımızı ve vatanımızı emanet ettiğimiz gençler; sizler topluma, vatana, millete faydalı olacak millî ve manevi değerlerle donanarak kadim medeniyetimizin bulunduğu noktayı çok daha ilerilere taşıyacaksınız. Bunu başarmak için öğrendiklerinizi hayata geçirmeli ve davranış haline getirmelisiniz. Sizler bizim geleceğimiz, umudumuz ve yarınlara bugünden daha güçlü ulaşacağımızın teminatısınız. Sizlerin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş olduğu çabayla ilçemiz eğitim alanında geçen yıllarda büyük bir ivme yakalamış ve büyük başarılara imza atarak il genelinde adından söz ettiren bir ilçe haline gelmiştir.  Ben inanıyorum ki bu azim ve kararlılıkla her biriniz gelecekte çok önemli başarılara imza atacaksınız. Yolunuz açık, başınız dik, azminiz daim olsun.

Değerli Meslektaşlarım, Eğitim, toplumun bekasını doğrudan etkileyen bir süreçtir. Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının alacağı eğitime bağlıdır. İyi ve doğru bir eğitim, insanı yücelten ve yükselten kanatlardır. İyi ve doğru eğitimi verecek olanlar siz değerli meslektaşlarımsınız. Ünlü bir düşünür: "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir." diyerek eğitimin sevgi temelli ve gönül işi olduğuna dikkat çekmiştir. O yüzden Cumhuriyetimizin 100. yılında eğitim camiası olarak üzerimize düşen bu büyük sorumluluğun farkında olup yüzyılımızı başarılarla taçlandıracağınıza inanıyorum. Bu nedenle eğitim öğretim sürecimizde öğrencilerimizin her türlü eksiğini gidermek ve başarıya ulaşmak için her zamankinden daha fazla fedakârlık göstereceğiz. Bizlerin ulaşamadığı, elimizin değmediği ve gönlüne dokunamadığımız bir tane bile öğrencimiz kalmamalıdır.

Sayın Veliler, Eğitim sürecinin en temel unsurları olan öğrenci, öğretmen ve velilerimiz daima işbirliği ve iletişim halinde olmalıdır. Bu işbirliği ile bilimsel ve manevi değerlerimizi esas alan, Atatürk ilke ve inkılâpları ile yoğrulmuş bir eğitim sürecini birlikte oluşturmalı ve birlikte yürütmeliyiz. Siz değerli velilerimizin her zaman olduğu gibi bu eğitim öğretim sürecinde de bizimle işbirliği yaparak çocuklarımızın geleceğini inşa etmemize yardım edeceğinizi biliyor ve size şimdiden teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bize vatan kılan ve vatan kalması için mücadele eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi, şehit öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Bu düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim camiamız adına sağlıklı ve verimli geçmesini diler, ülkemiz ve ilçemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim.

Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü de, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın gönüllerini bilgi ve erdemle yeşertecek yeni bir eğitim öğretim yılına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz. Sevgili çocuklarımızın, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin coşkusunu yürekten paylaşıyor, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilçemiz eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum.
Kalkınmanın, ekonomik ve sosyal refahın, iyi yaşam şartlarının en önemli sağlayıcılarından birinin eğitim olduğu yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya konmuştur. Bu gerçeklerden yola çıkarak  devlet olarak düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli  ve manevi değerlerimizi benimsemiş, çağın gerektirdiği özelliklere sahip, üretken ve yaratıcı bilgi ve iletişim çağı insanı yetiştirme gayreti içerisindeyiz.
Hedeflerimize ulaşabilmek, eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve eğitimde daha ileri noktalara gelebilmek için idareci, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin gerekli olduğuna inanıyorum. Yarının Türkiye’sini yönetecek, şekillendirecek, daha iyi noktaya taşıyacak gençlerimizi yarınlara hep birlikte hazırlayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilçemize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Öğrenciler tarafından Şiir ve Halk oyunları gösterilerinin sergilendiği programda yeni gelen öğrencilere bayrak teslimi yapıldı.

Ardından öğrenciler tarafından halk oyunu gösterisi sunuldu.

Son olarak Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan vekili Recep Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vedat Kılınç,  İlçe Emniyet Müdür vekili Uğur Efe, Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Osman Önal ilkokulu 1. Sınıfları ziyaret ederek son buldu.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği