Telefon
WhatsApp
Kurbanlıklara Yakın Takip

5 ilin geçiş noktasında bulunan Korkuteli’nde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, güvenlik birimi görevlileriyle birlikte sevki yapılan kurbanlıklarla ilgili kontrollerde bulunurken, Canlı Hayvan Pazarları da yakın takibe alındı.

Yaklaşan kurban bayramı öncesinde Korkuteli ilçe genelinde kurbanlık sevki ve satışlarına yönelik denetimler de yoğunlaştırıldı. 5 ilin geçiş noktasında bulunan Korkuteli’nde Tarım ve Orman ilçe Müdürlüğü personeli, güvenlik birimleriyle birlikte denetimler yapıyor. Yoğunluğun her geçen gün arttığı Canlı Hayvan Pazarlarında ise hayvanların kontrolleri yapılıyor. Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi doğrultusunda yürütülen yol kontrollerinde, sağlıklı, belgeli ve uygun olan hayvanların Pazar yerine girişleri sağlanıyor. Kurban Bayramı sebebiyle kurbanlık hayvan satış yerlerine getirilecek hayvanların hayvan pasaportu, veteriner sağlık raporu, koyun-keçi nakil beyannamesi, dişi hayvanlarda aranacak damızlık olmadığına dair veteriner hekim raporu gibi resmi kayıt belgelerinin kontrolü yapılıyor. Belgesiz, kaçak hayvanlarla mücadele kapsamında, ilçe genelinde hayvancılığın yoğun olduğu yol güzergahlarında eş zamanlı olarak kurbanlık hayvan taşıyan araçların kontrolünün de yapıldığı kaydedildi. Araçlarda hayvanlara ait pasaport, veteriner sağlık raporu ve hayvanların damızlık ve gebe olmadığına dair belge kontrollerinin gerçekleştirildiği bildirildi. 

Korkuteli’nde Tarım ve Orman İlçe Müdürü Selda Sert, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yoğun hayvan hareketleri nedeniyle hayvan hastalıklarının yayılma riskine karşın kolluk kuvvetlerimiz eşliğinde canlı hayvan nakil araçları ve belge kontrolleri için Vet. Hekimlerimiz sahada. Bu kapsamda;  kolluk kuvvetlerinin eşliğinde İlçe müdürlüğü personellerimiz tarafından  yol kontrolleri sıkılaştırılmış olup yol kontrollerinde belgesiz (veteriner sağlık raporu, pasaport, nakil belgesi), kulak küpesi olmayan hayvanlar ve hayvan refahı açısından canlı hayvan nakil araçları yönünden kontrol edilmektedir” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!